kobieta trzyma kartkę przy ustach

Jak pozbyć się zapachu alkoholu z ust

Opary i zapach alkoholu to dwie różne rzeczy. Często jednak są one łączone, choć walka z nimi jest odmienna.

Pasta do zębów i kawa

Zapach alkoholu utrzymuje się, dopóki alkohol jest w jamie ustnej (w tym w zębach i podniebieniu), przełyku lub żołądku. Aby się go pozbyć, czasami wystarczy po prostu umyć zęby i prawidłowo przepłukać usta. Optymalne jest użycie pasty o zapachu zabójczej mięty. Tak więc podczas szczotkowania nie tylko usuniesz resztki alkoholu z zębów, dziąseł i języka, ale możesz także zabić zapach z obszarów, do których szczoteczka nie dociera: z tyłu języka lub z gardła. Następnie przepłucz usta i gardło prawidłowo. Najskuteczniej jest to zrobić w dwóch etapach: najpierw zwykłą wodą, a następnie higienicznym płukaniem jamy ustnej i dziąseł. Takie produkty z reguły mają również własny zapach, który może zabijać alkohol.

Kawa zawiera wiele olejków aromatycznych, które mogą chwilowo przyćmić opary alkoholowe. Aby zmaksymalizować działanie przeciwalkoholowe napoju, przygotuj go bez cukru i mleka, a przed łykiem trzymaj płyn w ustach przez kilka sekund.

Guma i aromaty

kobieta żująca gumęŻucie gumy to popularna, ale nieco kontrowersyjna metoda. Aromat gumy do żucia może naprawdę częściowo zakłócić aromat alkoholu. Jednak z drugiej strony guma do żucia jest tak często stosowana do maskowania nieprzyjemnych zapachów, że najprawdopodobniej zdradzi twoje próby zatuszowania śladów libacji. Zielone i przyprawy, przechowywane w prawie każdej kuchni, również często zawierają przyzwoitą ilość olejków aromatycznych, które mogą poradzić sobie z nieprzyjemnym zapachem. Najbardziej skuteczne pod tym względem są natka pietruszki, kolendra i gałka muszkatołowa. Smażone nasiona słonecznika także mają swoje zalety. Ponadto, jeśli jesteś zbyt leniwy, aby zaparzyć kawę, możesz po prostu żuć ziarna kawy. Swoje plusy ma też cebula i czosnek. Oprócz przyzwoitej dawki aromatycznych olejków eterycznych warzywa te zawierają siarkę, która w żołądku, a następnie w jelicie przekształca się w związki siarki. Należy jednak pamiętać, że większość tych leków zamaskuje zapach alkoholowy tylko na chwilę.

Jak pozbyć się oparów?

Pij więcej płynów. Odpowiednia jest kawa, czarna i zielona herbata. Ze względu na zawartość kofeiny napoje te mają działanie moczopędne. Spożycie kofeiny i bilans płynów powinno stymulować nerki. Dlatego ciało szybko eliminuje cuchnące związki chemiczne. Ciepła woda otwiera się i oczyszcza pory, przyspieszając w ten sposób eliminację toksyn. Bardziej skuteczną opcją jest prysznic, który również poprawia metabolizm. Zjedz też dobre śniadanie. Niech to będzie na przykład jajecznica lub chudy stek. Te produkty są bogate w aminokwasy i białka. Wzmacniają funkcje metaboliczne wątroby, które pomagają szybciej przetwarzać resztki alkoholu etylowego. Pikantne przyprawy, takie jak chili lub musztarda, to jeden ze sposobów przyspieszenia metabolizmu. Oczywiście efekt będzie tymczasowy, ale pomoże również ciału szybko usunąć śmierdzące efekty picia. Leki przeciw kacowi zawierające unitiol lub kwas bursztynowy są bardzo skuteczne. Substancje te wpływają na metabolizm, a tym samym przyspieszają wydalanie produktów rozpadu alkoholu z organizmu.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *