na biwaku w górach

Wisła – Urocze miasto w polskich górach – Atrakcje turystyczne Wisły

Od kilku dobrych lat, Wisła jest jedną z ulubionych miejscowości Polaków, jeśli chodzi o wypoczynek. Zarówno zimą, jak i latem jest tu sporo atrakcyjnych miejsc, które mogą umilić nam dłuższy lub krótszy urlop. Zwłaszcza jeśli lubimy odpoczywać aktywnie, Wisła może być miejscem, które stanie się naszym numerem 1 na mapie miejscowości turystycznych na południu Polski. Z pewnością spełnia ona oczekiwania najbardziej wymagających gości, którzy mają naprawdę wysokie wymagania. Co zatem można robić w Wiśle?

Piękne szlaki turystyczne

Góry od zawsze urzekają nas swoim pięknem. Wyglądają niezwykle majestatycznie, a piesze wędrówki górskimi szlakami to czysta przyjemność dla sporego grona turystów przybywających do Wisły. Nie można się temu jednak dziwić, gdyż pozwalają nam one w pełni delektować się naturą oraz fantastycznymi krajobrazami, które czasem wyglądają wręcz nierealnie. Jeśli zatem planujemy spędzić kilka dni w tej miejscowości, zapoznajmy się z szerokim wyborem szlaków o różnej trudności. Bez wątpienia znajdziemy taką drogę, którą z przyjemnością pokonamy pieszo, sami lub z bliskimi.

Raj dla narciarzy i snowboardzistów

Jeśli kochasz zimę i śnieg, po którym możesz szusować oddając się białemu szaleństwu, Wisła jest miejscem dla Ciebie stworzonym! W pobliżu tej miejscowości znaleźć można dużą ilość dobrze przygotowanych stoków narciarskich, które są naprawdę wysoko oceniane przez użytkowników. Możemy zatem przez wiele godzin świetnie się bawić zjeżdżając na nartach lub snowboardzie, a wieczorem oddać się błogiemu lenistwu przy kubku gorące herbaty lub grzanego wina. Czy można sobie wyobrazić lepszy sposób na spędzenie zimowego urlopu?

Intensywne zwiedzanie

Wisła jest również miejscem, w którym dobrze poczują się osoby lubiące zwiedzać najróżniejsze zabytki czy muzea. W mieście tym jest ich bowiem całkiem sporo. Jeśli interesuje nad miejscowy folklor, zdecydowanie powinniśmy odwiedzić Muzeum Beskidzkie, ale warto także obejrzeć Pałacyk Habsburgów, który do centrum Wisły został w całości przeniesiony spod samej Baraniej Góry. Oczywiście fani sportu nie mogą również pominąć muzeum najsłynniejszego mieszkańca Wisły, którym jest Adam Małysz. W miejscowości tej, znajduje się również mnóstwo zabytkowych kościołów, które zasługują na naszą uwagę.

rowerowo w górach

Kolej linowa

Jeśli chcielibyśmy móc podziwiać piękne krajobrazy ze szczytu jakiejś góry, ale nie chcemy, albo nie możemy sami na nią wejść, kolej linowa Skolnity jest idealnym rozwiązaniem. Jest ona czynna przez cały rok, zatem bez względu na to kiedy pojawimy się w Wiśle, możemy wjechać nią na szczyt, by swobodnie podziwiać piękną gór. Na górze możemy wypocząć na leżakach, lub posilić się w tutejszej restauracji, w wyjątkowo pięknym otoczeniu.

Niezwykłe noclegi dla każdego

Szukając noclegu w Wiśle, warto wejść na dowolny portal noclegowy, na którym znajdziemy bardzo atrakcyjne oferty spędzenia urlopu w zarówno w przystępnych cenowo domkach czy miejscówkach agroturystycznych, jak również znajdziemy oferty luksusowych apartamentów. Warto dokładnie przejrzeć dostępną ofertę, albowiem każdy nocleg w Wiśle posiada zróżnicowane wyposażenie, jak również ze względu na lokalizację – każdy posiada inne widoki na okolicę, warto wybrać ten najlepszy.

Related Posts

One Reply to “Wisła – Urocze miasto w polskich górach – Atrakcje turystyczne Wisły”

  1. Wisła to przepiękne miasto byłam tam wielokrotnie bardzo chętnie w tę piękną pogodę wybrałabym się na szlaki prawdziwy odpoczynek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *