Kategoria: Zdrowie

woman visiting dentist

Jak przygotować się do wizyty u dentysty?

Osoby, które regularnie odwiedzają gabinet stomatologiczny, nie muszą w szczególny sposób przygotowywać się do kolejnych wizyt w nim. Jeśli jednak mamy do czynienia z pacjentami stroniącymi od odwiedzania tego lekarza, sytuacja jest bardziej skomplikowana. Sama decyzja o udaniu się z wizytą kontrolną jest dla nich trudna, dni poprzedzające ją mogą przy tym być prawdziwym koszmarem….

pędzle do makeupu

Jak myć pędzle do makijażu – czym czyścić pędzle do makijażu

Dobrej jakości pędzle będą bardzo istotnym elementem, by wykonać piękny makijaż. Dlatego właśnie kupienie odpowiedniego wyposażenia będzie bardzo istotne. Jednocześnie jednak należy pamiętać, że po każdej aplikacji kosmetyków takie pędzle będą pokryte brudem, łojem, bakteriami ze skóry i pozostałością po produktach kosmetycznych. Jeśli pędzle nie będą myte to może to skutkować pojawieniem się podrażnień, uczuleń…

różnego typu oliwy z oliwek

Jak przechowywać oliwę z oliwek po otwarciu

Oliwa z oliwek to wyjątkowy tłuszcz, cieszący się dużą popularnością, jest rekomendowana przez dietetyków oraz lekarzy. Swoje zastosowanie znajduje zarówno w kuchni, jak i w kosmetyce, a jej dobroczynne właściwości pozytywnie wpływają na funkcjonowanie ludzkiego organizmu. Jaka sama nazwa wskazuje, oliwa wyciskana jest z drzewa oliwkowego.