pędzle do makeupu

Jak myć pędzle do makijażu – czym czyścić pędzle do makijażu

Dobrej jakości pędzle będą bardzo istotnym elementem, by wykonać piękny makijaż. Dlatego właśnie kupienie odpowiedniego wyposażenia będzie bardzo istotne. Jednocześnie jednak należy pamiętać, że po każdej aplikacji kosmetyków takie pędzle będą pokryte brudem, łojem, bakteriami ze skóry i pozostałością po produktach kosmetycznych. Jeśli pędzle nie będą myte to może to skutkować pojawieniem się podrażnień, uczuleń i wysypem krostek. Dlatego mycie pędzli do makijażu będzie bardzo istotne i warto wiedzieć jak to robić.

Dlaczego czyścić pędzle do makijażu

Przede wszystkim powinno się to robić ze względów higienicznych. Codzienne używane pędzle mają kontakt z wydzielanym przez skórę sebum i bakteriami, które są na skórze twarzy. Dlatego właśnie razem z wilgotnym środowiskiem tworzą się tam takie warunki, w których mogą rozwijać się bakterie. Malowanie się pędzlem brudnym i pełnym bakterii będzie powodować problemy z cerą takie jak trądzik, infekcje bakteryjne czy zatykanie porów. Regularne mycie, dezynfekowanie pędzli pozwoli pożegnać się z wypryskami. Trzeba je myć również dlatego, że kosmetyki jakie używamy mogą mieć różnorakie kolory i ta kwestia także powinna być brana pod uwagę.

Jak często czyścimy pędzle do makijażu?

Częstotliwość mycia będzie uzależniona od tego jakie jest przeznaczenie pędzla. W przypadku tych, którymi nakładać się będzie produkty mokre, korektor, podkład, krem BB, konieczne jest codzienne mycie. W takich tłustych produktach najszybciej będą się rozwijać różnego rodzaju bakterie, a ponadto po jednym użyciu fluid czy korektor zasycha, sklejając włosie i uniemożliwiając ponowną aplikację tym samym pędzlem. Dotyczy to także gąbeczek do fluidu czy mniejszych pędzelków do eyelinera w żelu czy cieni do powiek w kremie. Pędzle, które będą stosowane do produktów sypkich jak pudry, bronzery czy cienie czyści się nie mniej niż 3-4 razy w tygodniu.

Czym czyścić pędzle do makijażu?

szare mydłaJeśli chodzi o mycie pędzli to najbardziej popularną metodą będzie oczyszczanie ich w wodzie z mydłem szarym w kostce. Detergenty, które są w tym mydle będą wystarczające do tego, by usuwać bakterie a jednocześnie są na tyle delikatne, że sprawdzą się przy naturalnym i syntetycznym włosiu. Jeśli chce się do tego podejść jeszcze delikatniej to będzie można tutaj postawić na szampon dla niemowląt. W przypadku gdy włosie jest z tworzywa sztucznego albo znajduje się tam dużo resztek z kosmetyków można wykorzystać olejek myjący albo klasyczną oliwkę dla dzieci, gdyż olej z łatwością rozpuszczać będzie zabrudzenia.

Można będzie także zajrzeć do drogerii i tam kupić specjalne preparaty, które są dedykowane do tego, by czyścić pędzle do makijażu. Taka opcja również świetnie będzie się sprawdzać i warto na nią zwrócić uwagę. Dbając o pędzle także zachowamy je w dobrym stanie przez dłuższy okres czasu warto z tego skorzystać i dbać o ich stan regularnie. W sieci można także znaleźć porady odnośnie tego jak we właściwy sposób powinno się dbać o pędzle i jak je należycie myć. W kolejnych poradnikach przedstawimy szczegółowo, jak powinno wyglądać prawidłowe mycie pędzli do makijażu. Na poradnik już dzisiaj gorąco zapraszamy.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *