miarka krawiecka na jeansach

Jak poszerzyć spodnie w pasie bez szycia

Czasami pojawia się sytuacja, gdy twoje ulubione spodnie stają się za małe. W tym przypadku wielu zadaje pytanie: „Jak rozszerzyć spodnie w pasie i biodrach?” Ten artykuł został napisany, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Rozciąganie – odpowiednie do skurczonych spodni

Jeśli twoje ulubione dżinsy są za małe, to sprawa jest prosta. Główny materiał spodni jeansowych ma dobrą elastyczność i trwałość, co pozwala na rozciągnięcie ich w pasku bez „interwencji chirurgicznej”. Istnieją dwa najpopularniejsze sposoby na rozciągnięcie spodni. W pierwszym przypadku potrzebujesz butelki z rozpylaczem, do której należy wlać ciepłą czystą wodę. Następnie zwilż pas od wewnątrz i na zewnątrz, aż materiał zostanie całkowicie nasączony wodą. Rozciągnij pasek kilkoma płynnymi ruchami. Najważniejsze, aby nie rozciągać materiału, w którym występują otarcia, w przeciwnym razie istnieje ryzyko rozerwania spodni. Po wyschnięciu paska można ocenić wynik za pomocą centymetra.

Moczenie spodni

Ta metoda jest bardziej czasochłonna, ale znacznie skuteczniejsza. Wannę należy napełnić ciepłą wodą i po założeniu dżinsów posiedzieć w niej jakiś czas. Podczas moczenia konieczne jest rozciąganie dżinsów w odpowiednich miejscach płynnymi ruchami. Następnie zaleca się wykonanie w nich kilku ćwiczeń fizycznych: przysiadów, rozciągania itp. Musisz trochę wysuszyć dżinsy podczas noszenia, a następnie ostatecznie wysuszyć je na świeżym powietrzu, aby zachowały swój kształt. Jeśli użyjesz suszarki do włosów lub suszarki, dżinsy ponownie się skurczą, a cała procedura będzie kompletnie bezużyteczna. Moczenie pomoże rozciągnąć dżinsy nie tylko w talii, ale także w innych obszarach dyskomfortu, takich jak biodra czy pośladki. Jest całkiem możliwe, że dżinsy ponownie się skurczą i po kilku praniach powrócą do swojego pierwotnego rozmiaru. Jeśli tak się stanie, musisz sięgnąć pod bardziej drastyczne środki.

Niestety musisz mieć świadomość, że nie każdy materiał da się rozciągnąć. Przykładem są spodnie do garnituru. Jeśli kupisz za małe, to jedynym sposobem będzie zaniesienie ich do krawca. Podobnie ma się rzecz ze spodniami skórzanymi oraz ze streczem. Możesz próbować je rozciągnąć podczas chodzenia, ale to wszystko, co jesteś w stanie zrobić. Niekiedy rozciągnięcie jest możliwe podczas prania. O ile bowiem w pralce spodnie będą się kurczyć, to jeśli wypierzesz je w letniej wodzie, a następnie wypłuczesz dużą ilością, zimnej wody, to istnieje szansa, że spodnie się rozciągną. Pamiętaj jedynie, aby nie wyciskać wody, a same spodnie rozwiesić jak najszerzej, pozwalając swobodnie ściekać wodzie.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *