kobieta z beriberi

Właściwości witaminy B1 – niedobór, kiedy należy ją suplementować

Twoje zdrowie wymaga od Ciebie dbania o to, co najcenniejsze. Dostarczenie właściwej ilości niezbędnych mikro i makroskładników to podstawowe zadanie, jakie musisz spełnić. Jeśli chcesz dowiedzieć się na ten temat więcej serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszym artykułem na łamach którego dowiesz się wszystkich niezbędnych kwestii związanych z właściwościami witaminy B1.

Jak się bowiem okazuje, jest to jedna z najbardziej potrzebnych substancji w naszym organizmie. Z nami dowiesz się więcej na temat tego, kiedy warto ją stosować i co zrobić, aby nie mieć niedoboru witaminy B1.

Witamina B1 jest bardzo ważnym składnikiem naszej diety. Jeśli nie dostarczamy jej w odpowiednich ilościach bezpośrednio z pożywienia, należy dołożyć wszelkich starań co do tego, aby zacząć ją suplementować. Ze względu na nasz rytm życia możemy mieć do czynienia z niedoborem wielu witamin. Ogromna ilość stresu w ciągu każdego dnia, posiłkowanie się używkami i picie dużej ilości alkoholu może być niekorzystne dla Twojego zdrowia.

Witamina B1 – dlaczego warto?

Awitaminoza to bardzo poważny stan. Nie można go bagatelizować, a najlepiej jeśli do niego nie będziemy dopuszczać. W ten sposób zredukujemy prawdopodobieństwo powstania choroby Beri-Beri, która jest sama w sobie bardzo groźna dla naszego organizmu. Witamina B1, czyli Tiamina została odkryta przez Polaka. To właśnie w 1912 roku Kazimierz Funk odkrył jej istnienie. Jako pierwsza została ona nazywana witaminą i po dziś dzień odgrywa ogromną rolę w życiu każdego z nas. Choć na ogół staramy się o to, aby dostarczać naszemu organizmowi odpowiednią ilość witamin niestety nie zawsze tak jest. Jak się bowiem okazuje, możesz mieć problemy z zachowaniem odpowiedniej ilości poziomu witaminy B1 w swoim organizmie. Przez co Twoje ciało nie będzie funkcjonowało prawidłowo i może się to odbić na samopoczuciu, a także na zdrowiu. Witaminę B1 zaleca się suplementować bez względu na wiek. Tiamina została wyodrębniona przez Polaka z otrębów ryżowych. Jak się wtedy już okazało, jest to doskonały sposób na poradzenie sobie z różnego rodzaju schorzeniami i chorobami.

Suplementowanie witaminy B1 – kiedy warto i jakie przynosi rezultaty?

Stosowanie witaminy B1 w swojej codziennej suplementacji jest bardzo ważne i cenne dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Jak się bowiem okazuje, jest ona bardzo ważna podczas zachodzących procesów związanych z przemianą węglowodanów. Bardzo często nasze zapotrzebowanie na nią wzrasta kiedy jesteśmy obciążeni dużym stresem i wysiłkiem. Oprócz tego, nie warto bagatelizować jej suplementacji będąc palaczem, pijąc dużą ilość kawy, herbaty i alkoholu. Jej działanie to między innymi pomoc i przyspieszenie zachodzących procesów związanych z przemianą tłuszczów i innych reakcji metabolicznych.

Witamina B1 w odpowiednich ilościach wspomaga także pracę naszego serca oraz układu krwionośnego. W najtrudniejszych dla nas momentach pozwala na ochronę układu nerwowego i hormonów. Tiamina jest niezwykle ważna do prawidłowego procesu wzrostu. Z tego też względu jej suplementowanie i dostarczanie w odpowiednich ilościach jest zalecane również u dzieci i nastolatków. Warto pamiętać o tym, aby suplementować witaminę B1 w trakcie ciąży, laktacji, podczas przebywania na diecie z duża ilością węglowodanów. W ten sposób unikniemy pojawienia się problemów ze snem, spadkami masy mięśniowej, stanami zapalnymi, kołataniami serca, a nawet brakiem koncentracji i zanikami pamięci.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *