rączki

Jak przedłużyć paznokcie domowymi sposobami

Paznokcie można bardzo łatwo przedłużyć w salonie kosmetycznym i najczęściej jest to zabieg kosmetyczny oferowany w standardowej cenie. Wybranie się do salonu zajmuje jednak dużo czasu i mimo wszystko trzeba ponieść dodatkowe koszty. Największym problemem jest zawsze jednak to, że wcale nie mamy gwarancji, że zabieg zostanie wykonany prawidłowo i skutecznie.

Wiele pań pracujących w salonach, posiada odpowiednie kompetencje, bardzo często ma także dodatkowe certyfikaty, mimo wszystko zajmujmy się przedłużaniem paznokci w domu. Jeśli chcemy mieć coś zrobione naprawdę dobrze, trzeba się o to postarać samodzielnie. Przygotowanie paznokci wymaga jedynie bardzo podstawowych zdolności manualnych, więc nie powinno być przy tym żadnych poważniejszych problemów.

Co nam będzie potrzebne do przedłużenia paznokci?

Przedłużenie paznokci z wykorzystaniem lakierów żelowych jest bardzo proste i nie wymaga wielkich wydatków. Potrzebujemy tak naprawdę tylko:

  • Typowego zestawu manicure zawierającego dodatkowo pilnik gruboziarnisty;
  • Lampy UV;
  • Lakierów żelowych i lakierów hybrydowych typu TOP;
  • Kształtek do formowania paznokcia;
  • Kosmetyków do zmywania i wytrawiania płytki paznokcia.

Jedynym problemem w praktyce jest zazwyczaj zakup odpowiedniej lampki UV, która będzie suszyła paznokcie i zapobiegała zlewaniu się lakierów żelowych. Niektóre panie sugerują się tutaj produktami, które znajdują się w salonach kosmetycznych i kupują podobne urządzenia. Jest to jednak strata pieniędzy, ponieważ takie salonowe lampki przeznaczone są do ciągłej pracy i są bardzo drogie. W warunkach domowych absolutnie nie ma potrzeby posiadania profesjonalnego sprzętu. W zupełności wystarczają kosztujące po kilkanaście złotych tak zwane mostki. Mogą być zupełnie małe, ponieważ zwłaszcza na początku, będzie się robiło paznokcie pojedynczo.

Dobry manicure to podstawa

Na sam początek pracy trzeba zrobić dobry manicure. Warto się tutaj postarać, ponieważ wszelkie niedoskonałości, zwłaszcza związane ze skórkami, będą potem mocno się odbijać na trwałości przygotowanych paznokci. Nie trzeba jedynie przesadzać z formowaniem płytki paznokcia, ponieważ i tak znajdzie się na nim lakier żelowy.

Manicure musi się zakończyć odpowiednim wytrawieniem paznokcia preparatami, które dostępne są razem z lakierami hybrydowymi. W ten sposób przygotujemy paznokieć do nałożenia na niego lakieru.

manicure

Proces formowania paznokcia

Kiedy paznokieć jest już odpowiednio oczyszczony, odpylony i wytrawiony kwasem, bierzemy szablon i przykładamy go do paznokcia. Musimy od tego etapu działać bardzo ostrożnie, ponieważ lakier żelowy lubi się zlewać i chociaż nie jest to poważny problem, na początku może się dawać we znaki. Jeśli lakier wypłynie na skórki, można mieć pewność, że paznokieć będzie nietrwały, a w płytce mogą się nawet zacząć rozwijać grzyby.

Paznokcie można suszyć po kilka na raz, ale na początku warto postawić na cierpliwość i pojedyncze suszenie paznokci, które jest również bardziej skuteczne. Po zrobieniu wszystkich paznokci bierzemy pilnik gruboziarnisty i odpowiednio je modelujemy. Następnie drobnymi pilniczkami robimy poprawki. Po oczyszczeniu paznokci należy użyć lakieru TOP z pigmentem. Jedna warstwa może nam w zupełności wystarczyć. Wszystko zależy tutaj od tego, czy chcemy kolor bardziej intensywny, czy raczej stonowany.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *