zajęcia dla seniorów przy komputerze

Zajęcia komputerowe dla seniorów

Wbrew objętym stereotypom i pragnieniu bycia wiecznie młodym życie seniora wcale nie musi być ponure i nudne. Tak naprawdę zależy tylko od nas samych jak je sobie zorganizujemy. Grunt to osiągnąć cel a mianowicie dążyć do życiowego spełnienia. Sędziwy wiek nie oznacza, że większość czasu, który w końcu mamy do dyspozycji trzeba spędzić w fotelu. Czas przejścia na emeryturę to tak naprawdę okres, na który oczekiwaliśmy większość naszego życia zatem warto go wykorzystać zgodnie ze swoimi planami i spożytkować go najlepiej jak się potrafi.

To moment by zrealizować swoje pasje, rozwijać się i doskonalić swoje umiejętności. Jednym ze sposobów spędzenia czasu oraz podjęcia dalszego kształcenia nad tym co dla dotychczas większości seniorów było nie znane to podjęcie nauki obsługi komputera oraz możliwości, jakie za sobą niesie ta wiedza. Często osobom starszym wydaje się, że komputer i korzystanie z niego nie jest stworzonych dla nich. Odgórnie twierdzą, że się do tego nie nadają tymczasem nigdy nie mieli z nim do czynienia.

Z tego też powodu chcąc obalić przyjęte mity dotyczące komputera Dom Seniora w swoim programie dla podopiecznych seniorów oferuje zajęcia komputerowe. Podopieczni dzięki zajęciom oraz obecności informatyka mają możliwość nauczyć się jak obsługiwać komputer a także podstawy z tym związane. Ponad to z czasem uczą się też korzystać z internetu odkrywając jego skarbnice wiedzy oraz możliwości. W ten czas okazuje się, że to co dotychczas nie było zarezerwowane dla seniorów, wcale nie jest takie trudne wręcz przeciwnie jest bardzo ciekawym doświadczeniem oraz umiejętnością.

Seniorzy poznając komputer oraz zasady korzystania z niego zdają sobie sprawę że nie jest on trudną czynnością, a po kilku zajęciach są już w stanie samodzielnie z niego korzystać. Dzięki nauce komputera mogą znaleźć w sieci wiele interesujących stron internetowych, wiadomości ze świata, mogą skontaktować się z rodziną nawet za pomocą video rozmowy przez Skype czy innych darmowych komunikatorów, jakie w obecnych czasach są dostępne w internecie. Dodatkowym atutem znajomości obsługi komputera jest wygoda a mianowicie usprawnienie życia, seniorzy poznają możliwości, jakie internet oferuje w postaci zakupów w sieci, wysłanie wiadomości bez wychodzenia z domu czy też dokonania płatności za pomocą elektronicznego przelewu z banku.

Oprócz wygody duże znaczenie ma też czas z jakim wykonuje się te wszystkie czynności, osoby starsze które wychowały się we wcześniejszych czasach nie znały takich wygód dlatego takie rozwiązanie jest dla nich wielkim zaskoczeniem a jednocześnie doświadczeniem pełnym ekscytacji. Co dotychczas było niemożliwe dla seniorów okazuje się być bardzo proste a strach przed posiadaniem tej wiedzy wynikał jedynie z ich niewiedzy. Zajęcia seniorów podczas korzystania z komputera oraz z internetu wymagają z pewnością czujności i opieki informatyka podczas ich trwania. Korzystanie z sieci oprócz licznych udogodnień i przyjemności niesie ze sobą również masę zagrożeń, na jakie narażone są osoby starsze, którzy często nie zdają sprawy na co są narażeni w sieci dlatego ich obecność jest niezbędna. Nie mniej jednak należy stwierdzić, że nauka komputera z pewnością nie jest zarezerwowana tylko dla młodej grupy wiekowej i mogą z całą śmiałością uczyć oraz korzystać z niej seniorzy, która stanowi dla nich ogromne ułatwienie w życiu.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *