zaluzje w oknie aluminiowe

Czy żaluzje aluminiowe nadają się do każdego wnętrza?

Żaluzje aluminiowe dzisiaj, nie przypominają już tych z dawnych lat. Ten rodzaj wewnętrznych osłon okiennych prężnie się rozwinął. Nie jesteśmy już skazani na srebrno-szarą kolorystkę, lecz do wyboru mamy szeroki asortyment barw. Oprócz kolorów zmienił się także design tych żaluzji.

W naszej ofercie znajdziecie Państwo nie tylko klasyczną wersję żaluzji aluminiowych, ale także takie przypominające drewniane oraz perforowane. Te ostatnie to najnowsze rozwiązanie na rynku, dzięki perforacji czyli wyciętych dziurkach w każdej z poziomych listw, z których składa się żaluzja, światło jest rozpraszane. Takie rozwiązanie jest szczególnie przydatne w pomieszczeniach biurowych, w których nie potrzebujemy całkowitego zaciemnienia, lecz właśnie rozproszenia światła, które nie zakłóca pracy przy komputerze. Oprócz biura, aluminiowe żaluzje mogą wisieć wewnątrz każdego pomieszczenia, szeroka paleta barw i ciekawy design pozwalają na dopasowanie ich do wystroju wnętrza czy stolarki okiennej. Sprawdzą się zarówno w salonie, sypialni, pokoju dziecka czy kotłowni, ponieważ nie wymagają dużego nakładu pracy jeżeli chodzi o ich czyszczenie. Można to zrobić za pomocą specjalnej szczoteczki wymiatającej kurz spoza lameli, przemyć zwilżoną ściereczką lub po prostu opłukać pod bieżącą wodą.

Aluminiowe żaluzje będą także pasować do pomieszczeń z niestandardową stolarką okienną. Dostępne ich trzy rozmiary szerokości pozwolą na zamontowanie żaluzji aluminiowych zarówno do małych jak i dużych przeszkleń. Odpowiednie do mniejszych okien będą żaluzje o lamelach szerokich na 16mm i 25mm, natomiast duże okna będą prezentowały się elegancko z szerszymi 50mm listwami.

Sposób montażu tych żaluzji nie jest skomplikowany, dlatego nie musimy obawiać się, że w którymś z pomieszczeń będzie on niemożliwy. Przy dwóch mniejszych wersjach żaluzji tj. 16mm i 25mm montażu możemy dokonać na ramie okna, wnęce okiennej a nawet bezinwazyjnie czyli bez przymocowanej kasety. Ponieważ sposób montażu uzależniony jest od rozmiaru żaluzji większą wersję mierzącą 50mm szerokości zaleca się montować do ściany lub sufitu.

kobieta korzysta ze smartfona na tle żaluzji aluminiowych

Żaluzje aluminiowe od drewnianych odróżnia odporność na wilgoć dlatego bez przeszkód możemy zamontować je w łazience czy kuchni, a jeśli zależy nam, aby utrzymać w czystości pokój naszego dziecka, również żaluzje aluminiowe zdadzą tu egzamin, dzięki możliwości dokładnego ich umycia przy użyciu na przykład bieżącej wody.

Zatem żaluzje aluminiowe sprawdzą się w każdym pomieszczeniu, zarówno w komfortowej sypialni, mokrej łazience czy brudnym garażu. Z inwestycji w osłonę tego typu z pewnością będziemy zadowoleni, ponieważ jest ona wyjątkowo odporna i wytrzymała. Musimy jedynie zdecydować, który rodzaj rolety aluminiowej najlepiej będzie pełnił swoją funkcję w danym wnętrzu. Czy będzie to żaluzja z lamelem aluminiowym wyglądającym jak drewniany, czy może perforowana, a może po prostu tradycyjna, ale w zaskakującym kolorze? Jeżeli zdecydujemy już jak ma wyglądać nasza żaluzja, pozostaje nam tylko jej montaż i długie użytkowanie.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *