helping hand

Chcesz pomóc…?! Przekaż 1% procent podatku

Przywilejem obywatela w naszym kraju jest możliwość przekazania 1% podatku dochodowego od osób fizycznych. Jeden procent nie jest darowizną, ani ulgą.

Przekazując go wskazanej organizacji pożytku publicznego (OPP), nic nie tracisz, a wskazana organizacja lub konkretna osoba należąca do danej OPP zyska Twoją pomoc. Nieważne czy możesz przekazać 2PLN czy 20PLN, każda kwota się liczy, a zgromadzone środki ukazują się na subkoncie wskazanej osoby w okolicach października/listopada. Wtedy to już można korzystać z tych środków na zasadach danej organizacji pożytku publicznego. Przekazać 1% podatku można bezpośrednio na OPP ale można też wskazać konkretny cel szczegółowy który pozwoli zebrać środki na subkoncie wybranej osoby.  Coraz więcej osób w kraju dotkniętych różnego rodzaju schorzeniami korzysta z takiej możliwości. Zbiórka tych środków wcale nie jest łatwa, fundacja daje możliwość zbierania środków i korzystania z nich, ale cała kampania i „promocja” danej zbiórki należy już do podopiecznego. Duże fundacje zobaczysz emitujące swoje reklamy w telewizji, natomiast Ci którym jest najtrudniej zebrać środki wspomagają się ulotkami czy „promocją” na portalach społecznościowych.

Przekaż jeden procent podatku 2021

Jedną z takich osób jest podopieczny fundacji AVALON, jest nim Tomasz Koniew, którego zdiagnozowano w 2013 roku, a diagnoza to Miopatia Mitochondrialna. To gównie choroba mięśni polegająca na złej pracy mitochondriów, które wytwarzają energie do prawidłowego funkcjonowania organów o wysokim zapotrzebowaniu energetycznym. Takimi organami są mięśnie, oczy i mózg – to one właśnie potrzebują jej najwięcej. Gdy jej nie dostają, na wskutek złej pracy mitochondriów, źle pracują i ulegają bezpowrotnemu uszkodzeniu.

Choroba niestety jest postępująca, choć następuje to powoli jej skutki są widoczne i uciążliwe w codziennym życiu. Schorzenie jest genetyczne, co niestety wiąże się z tym, iż jest nieuleczalna i na tą chwilę nie ma na nią skutecznego lekarstwa. Są jednak zalecone przez lekarzy terapie leczenia suplementami. Przyjmując Argininę, Kreatynę, jak i stosując rehabilitację ruchową/usprawniającą można załagodzić postęp choroby. Zalecana jest również zdrowe odżywianie się ,jak i obowiązkowo odpoczynek w ciągu dnia aby się trochę zregenerować.  Wszystko to niestety są wydatki, które obciążają domowy budżet. Stąd też apele o pomoc w zbiórce.

Więc jeśli masz chęć i możesz przekazać swój 1% podatku to wystarczy wpisać dokładnie te dane : KRS 0000270809 i cel szczegółowy KONIEW 4907. Możesz również skontaktować się z Tomaszem Koniew jeśli chcesz otrzymać jego ulotki celem kolportażu. Każda pomoc się liczy! Jak wiadomo 1% można rozliczać od lutego do końca kwietnia, później można pomóc przekazując darowiznę lub wysyłając charytatywnego SMSa o treści POMOC 4907 na numer 75165 – koszt takiej usługi to 6.15PLN. Wejdź na stronę www.miopatia.pl jeśli chcesz wiedzieć więcej o chorobie jak i o możliwości pomocy.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *