młody człowiek przy biurku

Biurka młodzieżowe nowoczesne – o czym warto wiedzieć przed zakupem

Najważniejszym meblem bez którego nie można sobie wyobrazić aranżacji pokoju młodzieżowego jest biurko. Bez dwóch zdań jest to najważniejszy element wyposażenia pokoju nastolatka. Przy biurku dziecko w wieku szkolnym spędza najwięcej czasu, dlatego tak ważne jest dobranie odpowiedniego mebla, a zarazem usytuowanie go w dobrym miejscu, by dziecko miało zapewniony komfort użytkowania.

Ustawienie biurka w pokoju młodzieżowym ma duże znaczenie, gdyż trzeba zwrócić uwagę na odpowiedni dostęp światła. Przecież uczeń odrabiając lekcje nie może zasłaniać sobie światła, przy tym narażając swojego wzroku. Najlepiej jest, gdy biurko stoi przodem lub bokiem do okna, wtedy jest dobry dostęp do światła słonecznego. Dla dzieci idealnym rozwiązaniem jest biurko, którego blat można ustawić pod kątem 30 stopni, jest to odpowiednie ustawienie dostosowane do pisania czy rysowania.

Przydatne są szuflady i półki, w które dziecko może schować potrzebne artykuły szkolne czy książki. Natomiast dobierając krzesło do biurka, najlepiej wybrać takie z regulacją wysokości, które rośnie wraz z użytkownikiem, zapewniając mu odpowiednie warunki do pracy. Sklepy oferujące biurka mają podane wymiary każdego biurka, jednak nie ma co się tym sugerować. Najlepiej jest indywidualnie dopasować biurko pod daną osobę, dlatego warto sprawdzić w praktyce jaki mebel będzie najwygodniejszy.

Należy zwrócić uwagę na to, by podczas siedzenia przy prawidłowej postawie kąt między ramieniem, a przedramieniem oraz między podudziem a łydką był kątem prostym – w przeciwnym razie kręgosłup w odcinku lędźwiowym będzie bardzo obciążony i może się męczyć, trzeba pomyśleć o zdrowiu naszej pociechy, gdyż nieprawidłowa pozycja niekorzystnie wpływa na rozwijające się jeszcze kości kręgosłupa.

pokój nastolatka

Producenci troszcząc się o swoich klientów wprowadzają na rynek coraz to nowocześniejsze biurka. Najlepszym, a zarazem najbardziej funkcjonalnym rozwiązaniem będzie biurko z regulowaną wysokością blatu, będzie to odpowiednie rozwiązanie dla dziecka, gdyż biurko będzie rosło razem z nim, natomiast u osoby dorosłej pozwoli na modyfikację pozycji tak, by dostosować biurko pod użytkownika.

Wybierając biurko młodzieżowe nowoczesne na meble-bik.pl trzeba wziąć pod uwagę wielkość blatu, przede wszystkim należy dopasować go do przestrzeni jaką dysponujemy. Popularny wymiar blatu to 80 x 180 cm i jest to odpowiedni rozmiar, gdyż zasięg naszych rąk pozwala sięgnąć po coś bez konieczności wstawania od biurka. Blat nie może również być zbyt mały, gdyż dziecko powinno mieć odpowiednią ilość  miejsca, w którym będzie mogło spędzić czas na rozrywce, odpoczynku, ale także odrabianiu lekcji. To właśnie przy biurku nastolatek będzie mógł wykonywać obowiązki szkolne czy też pograć na komputerze.

Najważniejsza jest wygoda i funkcjonalność, ale też dobrze jest, aby biurko cechował ciekawy design. Najlepiej jest, gdy biurko pasuje do pozostałych elementów wyposażenia pokoju. Pokój nastolatka powinien być wesoły, kolorowy, dlatego można wybrać kolorowe meble, a biurko w odcieniu tych mebli świetnie dopełni całość i nada całemu pomieszczeniu interesującego wyglądu.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *