kobieta i szafa

Jak wybrać szafy przesuwne do przedpokoju?

Nie każde mieszkanie ma przestronny hol wejściowy, w którym można zmieścić pełną garderobę. W tym przypadku szafa w korytarzu będzie doskonałym wyjściem. W końcu zajmuje nie tylko minimalną przestrzeń, ale także jest bardzo pojemna.

Zalety szaf przesuwnych

W małych mieszkaniach czasami trudno jest umieścić wszystko na swoim miejscu. Niewielka ilość wolnej przestrzeni stwarza poczucie bałaganu, nawet w sytuacjach, gdy w domu znajdują się niezwykle ważne i niezbędne rzeczy. Jest to szczególnie trudne w przypadku odzieży wierzchniej i butów, które muszą być ukryte przed wścibskimi oczami. Aby rozwiązać ten problem, możesz kupić wygodną szafę na korytarzu. Optymalnym rozwiązaniem wszystkich problemów jest natychmiastowy wybór odpowiedniej szafki – wystarczająco kompaktowej, a jednocześnie funkcjonalnej, praktycznej i o pięknym designie. W końcu hol wejściowy jest dość ograniczoną przestrzenią, a tutaj estetyka i funkcjonalność powinny być idealnie zrównoważone. Przesuwana szafa nie tylko spowoduje, że będziemy mieli więcej miejsca w domu, ale też rozwiąże wszelkie nasze problemy z chowaniem wszystkich rzeczy.

Wymagania dotyczące mebli do przedpokoju

Biorąc pod uwagę specyfikę pomieszczenia, musisz wybrać najbardziej kompaktowe modele. Szafy przesuwne są w większości wykonane na zamówienie, dzięki czemu można je wykonać w dowolnym rozmiarze. Ciekawą ofertę szaf przesuwnych posiada sklep meblowy Meble Bik, który proponuje szeroki wachlarz mebli tego typu, jeśli jednak nie będziemy usatysfakcjonowani z gotowych szaf przesuwnych, można zamówić szafę na wymiar.

Specyfikacja

W przypadku niewielkiego obszaru powinieneś wybrać szafę w korytarzu, której głębokość nie przekroczy 0,5 m. W przeciwnym razie meble zablokują przejście i będzie niewygodne na korytarzu. Szyny, na których zainstalowane są drzwi przesuwne, zajmują około 10 cm wolnej przestrzeni. Dlatego w małym korytarzu można zainstalować szafę o użytecznej powierzchni około 40 cm. Może to nie wystarczyć do powieszenia ubrań na wieszaku. Standardowa głębokość szafki do umieszczania ubrań wysokiej jakości wynosi 60 cm.

stylowa szafa w domu i biurze

Wypełnianie szafy i na co jeszcze musimy zwrócić uwagę?

Aby maksymalnie wykorzystać przestrzeń szafki, musisz prawidłowo ustawić w niej półki i szuflady. Eksperci zalecają stosowanie zwykłych półek z płyty wiórowej, ponieważ ten materiał jest dość tani. Jednak ich krawędzie muszą być odpowiednio przetworzone i mieć ochronne końcówki, które pozwolą na korzystanie z szafki, bez obawy, że ubrania zostaną uszkodzone przez hak lub rozdarcie. Powinieneś natychmiast ocenić całe obciążenie funkcjonalne tego produktu. W szczególności szafka może być używana nie tylko do przechowywania rzeczy.

Wybór opcji

Jeśli chodzi o wybór konkretnej opcji, wielu kieruje się kosztami mebli. Ważne jest, aby zwrócić uwagę nie tylko na cenę, ale także na materiał elewacji, obudowę, jakość okuć i dostępne wykończenia. Jeśli mówimy o materiale, najlepszym wyborem jest szereg naturalnego drewna.

Opcje ozdobione naturalnym fornirem lub laminowanymi modułami drewnopodobnymi również dobrze wyglądają. I nie zapomnij o znaczeniu koloru – jeśli wybierzesz meble w małym korytarzu, preferuj lekkie fasady. Te ciemne nadają się do przestronnych obszarów, w których potrzebne są głębokie odcienie.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *