Domowy barek – idealne rozwiązanie do salonu

Posiadanie własnego baru w domu może nam pomóc w relaksie, czy to na własny użytek po długim męczącym dniu w pracy, czy też w tworzeniu więzi z rodziną i zabawie z przyjaciółmi. Barki do salonu sprawdzają się jako praktyczne dodatki w domu, jednocześnie podnosząc estetykę domu.

Co wybrać?

Dla tych, którzy mają luksus posiadania dużej przestrzeni, bar można ustawić jako osobną część domu. Jeśli jednak jesteśmy właścicielami przeciętnego domu lub mieszkania, to najlepszym rozwiązaniem będzie barek na alkohole do salonu. Podobnie jak każda część domu, bar w salonie wymaga planowania. Ponieważ oprócz dodatkowej estetyki, bar do salonu musi być również w pełni funkcjonalny i wydajny. Przed skonfigurowaniem własnego baru w salonie w domu weź pod uwagę następujące czynniki:

Rozmiar pokoju – wielkość salonu ma kluczowe znaczenie, jeśli chodzi o planowanie własnego baru w salonie. Oczywiście, jeśli masz do czynienia z ograniczoną ilością miejsca, możesz rozważyć bardziej kompaktowe opcje, takie jak wolnostojąca lub wbudowana szafka barowa, wózek barowy lub kompaktowy bar. Jeśli masz większą przestrzeń, możesz rozważyć bardziej kompletną konfigurację, łącznie z siedziskami barowymi.

Funkcja baru w salonie – przed rozpoczęciem jakiegokolwiek projektu jednym z głównych czynników, które należy wziąć pod uwagę, jest funkcja przestrzeni, ponieważ pomoże ci to również zdecydować o innych elementach projektu, takich jak układ (w razie potrzeby), materiały, wykończenia, meble i akcesoria, które będą potrzebne do wykonania projektu.

Wraz z rozmiarem pomieszczenia określ, w jaki sposób planujesz używać baru w salonie, jakie funkcje chcesz do niego dołączyć i jak często będzie używany. Pomyśl, czy chcesz, aby był stacjonarny czy mobilny? Jeśli chcesz, aby drążek był całkowicie ruchomy i można go było transportować w dowolnym miejscu w salonie, najlepszym rozwiązaniem jest wózek barowy.

Gdzie umieścić barek?

Obszar, w którym zdecydujesz się umieścić swój bar w salonie, musi być określony w odniesieniu do istniejących mebli w przestrzeni i samego salonu. Jeśli planujesz posługiwać się wózkiem barowym, możesz ustawić go jako stolik boczny do sofy, przegrodę w przestrzeni lub możesz go wyeksponować w rogu jako element wystroju salonu. W przypadku stałych drążków do salonu wybierz część salonu, w której bar nie będzie kolidował z komunikacją domowników i rozplanowaniem przestrzeni. Może to być kącik, wnęka ścienna lub nawet ukryta ściana (w przypadku ukrytych drążków w salonie). Dominujący styl twojego domu to kolejna ważna kwestia przy projektowaniu barów w salonie. Twój bar musi harmonijnie komponować się z tematem i stylem twoich wnętrz, niezależnie od tego, czy mieszkanie jest utrzymane w stylu tradycyjnym, klasycznym czy nowoczesnym. Możesz użyć różnych przewodników po stylu, aby stworzyć spójny projekt baru w salonie. Na koniec wybierz pasujące do twoich potrzeb meble barowe. Te są wykonane z różnych materiałów i mają różne rozmiary, ale ogólnie można je podzielić na dwie kategorie: meble barowe stałe lub do zabudowy oraz meble wolnostojące.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *