businessman trzyma smartfona

Dlaczego warto kupić etui i szło hartowane na telefon

Każdemu z nas przytrafił się podobny lub taki sam scenariusz: niedawno kupiliśmy nowy telefon za ciężko zarobione pieniądze. Cieszymy się nim, dbamy o niego i spędzamy z nim wiele czasu. Lecz pewnego dnia, z jakiegoś powodu byliśmy mniej uważni, rozproszeni, albo po prostu los nie był po naszej stronie. Pech chciał, że nowy smartfon upada na podłogę czy chodnik, albo siadamy na niego zapominając, że został w tylnej kieszeni. Przez moment tętno się zwiększa, nasza twarz staje się gorąca, a gdy ponownie patrzymy na telefon, czujemy rozżalenie, rozczarowanie a nawet złość. Ekran pękł!

Takie scenariusze się przytrafiają, a niektórym nawet notorycznie po zakupieniu nowego telefonu. Można zadawać sobie wtedy pytania typu „jak oni mogą sprzedawać tak słabe telefony?”, jednak nie przywrócą one nam w pełni funkcjonalnego sprzętu. Wtedy jedyną opcją pozostaje wymienić ekran, w przypadku gdy uszkodzenie nie naruszyło smartfona, albo co gorsza, wymiana całego telefonu. Często jednak wymiana samego ekranu jest tak kosztowna, że niewielu ludzi się na nią decyduje. Zbieramy wtedy na kolejny telefon, jednocześnie próbując sprzedać aktualny, w którymś z serwisów po znacznie zaniżonej cenie.

mobile uszkodzony ekranMożna oczywiście ubezpieczyć smartfona przy zakupie, płacąc miesięcznie dodatkowe koszty. Nie wszystkich jednak stać na taką opcję, albo zwyczajnie uważają, że jest ona nieopłacalna.

Na szczęście nowoczesna technologia wymyśliła kilka sposobów na ochronę smartfonów. Każdy posiadacz owego sprzętu słyszał na pewno takie pojęcia jak „szkło hartowane” czy „etui”. Tym, którym to nic nie mówi, wyjaśniam. Pod tymi pojęciami kryją się kolejno – dodatkowa warstwa ochronna naklejana na ekran telefonu, która chroni go przed potłuczeniem i całościowa osłona na telefon, z reguły chroniąca go z każdej strony, zależnie od rodzaju.

Faktycznie, na sam ekran można założyć szkło hartowane lub folię. To pierwsze jest nieco grubsze i mocne, przez co dla niektórych może być niewygodne w użytkowaniu, jednak na pewno zapewnia lepszą ochronę od folii. Folia, ze względu na swoją cienką strukturę, jest bardzo wygodna, ale chroni ekran głównie przed drobnymi zarysowaniami, w starciu na przykład z kluczami lub innymi ostrymi przedmiotami nie będzie w stanie skutecznie ochronić ekranu telefonu. Etui i szkła hartowane można kupić na www.movear.pl, który to dostarcza wysokiej klasy akcesoria ochronne do telefonów różnych popularnych marek jak Samsung Galaxy S10 czy Huawei P20 Pro.

Temat etui jest nieco bardziej obszerny. Istnieją różne rodzaje: bumpery, pokrowce, futerały i kabury. Podczas, gdy bumpery są najtańsze, oferują jedynie ochronę na boki i rogi telefonu. Pokrowce są bardziej praktyczne, jednak nie oferują pełnej ochrony ze względu na potrzebę wyciągnięcia z nich telefonu do każdej czynności. Futerały to już całkowita ochrona telefonu. Po umieszczeniu w nim sprzętu, do jego używania wystarczy podnieść przednią klapkę. Kabury za to, choć grube i miękkie, są masywne, przez co dla wielu niewygodne i nieużytkowe.

Więc jak najlepiej zabezpieczyć swój telefon? Stosując oba sposoby zabezpieczeń! Jeżeli smartfon znajduje się w futerale, a do tego z przodu ma naklejone szkło hartowane, to jest w stanie oprzeć się tym mniejszym niebezpieczeństwom jak i największym upadkom. Trzeba jednak pamiętać, że nawet najlepsza ochrona nie będzie w stanie zagwarantować, że telefon wytrzyma nierozsądne korzystanie (np. rzucanie nim o ścianę 😉 ).

Related Posts

3 Replies to “Dlaczego warto kupić etui i szło hartowane na telefon”

  1. Jeżeli etui i szkło hartowane wykonane są z wysokiej jakości materiałów to mogą być dla naszych urządzeń mobilnych zbawienne w wielu sytuacjach. Jednak niektóre upadki są tak niefortunne, że nawet takie zabezpieczenia nie uchronią naszego smartfona. Najczęściej pęka wyświetlacz, który wymaga wymiany. Musimy wtedy wybrać odpowiedni serwis, który oferuje wysokiej jakości części i szybką obsługę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

© All Right Reserved